Do ogrodu

Informacje

Nasze sklepy

Nasze sklepy

Dane teleadresowe i godziny otwarcia

Do ogrodu

Zadbany ogród nie tylko jego właścicielom da chwile wytchnienia i ukojenia. Podobnie działka warzywna cieszy, gdy rośliny z dnia na dzień pną się w górę. Jednak ten czas wytchnienia czy zadowolenia z własnych upraw okupiony jest nierzadko ciężką pracą. Realizacja ogrodniczych pasji wymaga nie tylko cierpliwości. Wymaga także fukcjonalnych i trwałych narzędzi.

W naszej ofercie odnajdą Państwo zarówno podstawowe narzędzia ogrodnicze, takie jak szpadle, grabie czy taczki, ale też wiele specjalistycznych, które ułatwią całoroczną pielęgnację ogrodu.

Wykorzystując nasze narzędzia uczynicie Państwo ze swego ogrodu wizytówkę domu. Zapraszamy na zakupy zarówno profesjonalistów, jak i ogrodników amatorów.

Rośliny dla prawidłowego wzrostu potrzebują odpowiedniej gleby, słońca i wody. Szczególnie latem, w upalne, bezdeszczowe dni powinniśmy roślinom dostarczyć odpowiednią ilość wody. Ważne jest też, aby rośliny właściwie podlewać i zraszać.

Wbrew przyjętym przyzwyczajeniom roślin nie powinno się podlewać na noc. Zapewnia to oczywiście dłuższe utrzymanie wilgotności, jednak ma zdecydowany wpływ na spowolnienie wegetacji na skutek wychłodzenia. Dlatego rośliny winniśmy podlewać gdy temperatura powietrza jest jeszcze wystarczająco wysoka. W pełnym słońcu podlewamy wyłącznie rośliny u ich podstaw nie zraszając części zielonych. Jeśli do podlewania działki czy trawnika wykorzystujemy zraszacze, możemy ich używać w słoneczne dni. Rozpylona na drobne kropelki woda, zanim opadnie, ogrzeje się do odpowiedniej temperatury nie uszkadzając roślin.

Pamiętajmy także, aby z podlewaniem nie przesadzić. Jeśli nawozimy działkę czy trawnik – naturalnie bądź sztucznie – przy zbyt intensywnym podlewaniu woda spłucze nawóz w głębsze partie ziemi, pozbawiając tym samym rośliny składników odżywczych.

Bez względu na to, czy podlewamy ręcznie czy automatycznie, zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych produktów do nawadniania.

Do ogrodu W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie