Grille Broil King ®

Producentem grilli gazowych marki Broil King jest rodzinna firma Onward Manufacturing Company, która powstała w mieście Waterloo w stanie Ontario w Kanadzie. Właścicielami założonej w 1906 roku firmy zajmującej się początkowo produkcją odkurzaczy, są trzej bracia Terry, Tim i Ted Witzel. Pierwsze grille gazowe zostały wyprodukowane w 1986 roku w najstarszej fabryce mieszczącej się obok siedziby firmy w rodzinnym Waterloo. Rodzinny charakter firmy sprawia, że nie liczy się tylko zysk ale co ważniejsze, ludzie którzy tworzą grille.

Prawdziwa kultura grillowania wywodzi się z Ameryki Północnej, dlatego właśnie wszystkie grille gazowe Broil King w całości tworzone są w USA lub Kanadzie, od projektu do produkcji. Firma OMC dużą wagę przykłada do jakości wykonania, użytych przy produkcji materiałów oraz zastosowanych technologii, dlatego też jest w stanie na bieżąco wprowadzać zmiany w produktach, tak aby zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających fanów grillowania.

Stal używana do produkcji grilli gazowych Broil King pochodzi wyłącznie z amerykańskich hut. Aby zwiększyć wytrzymałość i ułatwić utrzymanie czystości stal jest poddawana walcowaniu, przez co nie posiada mikro otworów, w które łatwiej wnika brud. Aluminiowe odlewy podczas produkcji oczyszczane są z nierówności, a następnie malowane proszkowo, odporną na wysokie temperatury farbą. Wszystkie plastikowe elementy grilli takie jak podstawy, kółka czy pokrętła wykonywane są z polipropylenu wzmacnianego szkłem lub nylonem (również wzmacnianego szkłem) za pomocą metody formowania wtryskowego. Dzięki temu wykonane elementy są trwałe i odporne promieniowanie UV. Elementy z ocynkowanej amerykańskiej stali poddawane są obróbce na prasach, a następnie malowane proszkowo z wykończeniem poliuretanowym. Górne ruszty zostają pokrywane warstwą spieku ceramicznego. Proces pakowania grilli do pudełek jest cały czas sprawdzany, tak aby zapewnić zgodność ze standardami ISO.

Najbardziej dopracowane modele grilli gazowych Broil King wyposażone zostały w wydajny system PGT (Performance Grilling Technology), który wpływa na jakość oraz smak grillowanych potraw. Na system PGT składają się następujące elementy:

• Izolowany piekarnik – Głęboki, wysoki i trwały piekarnik zapewnia równomierną temperaturę oraz izolację cieplną;
• Dwustronne ruszty - Doskonale gromadzą ciepło. W pozycji stożkowej pozwalają uzyskać charakterystyczną kratkę, a w pozycji rynienkowej gromadzą soki z potraw i odparowują je z powrotem.
• Aromatyzery Flav-R-Wave - Opatentowane aromatyzery wypełniają całą przestrzeń pod rusztami. Zapewniają równomierną dystrybucję ciepła i zmniejszają utratę temperatury podczas otwierania pokrywy. Odparowują do potraw skapujące soki i tłuszcze.
• Palniki Dual-Tube - Dodatkowa, wewnętrzna rura zapewnia równomierne rozprowadzenie gazu na całej długości palnika. Wysokość płomienia jest jednakowa z przodu jak i z tyłu. Otwory po obu stronach gwarantują równomierną temperaturę.
• Zawory Linear-Flowi Pokrętła Sensi-Touch™ - Zapewniają precyzyjną liniową kontrolę temperatury.

SYSTEM DO MORE

Marka Broil King posiada w swojej ofercie szereg akcesoriów w systemie DO MORE, który polega na zastąpieniu jednej kratki rusztu dedykowanym akcesorium takim jak płyty żeliwne lub żeliwne woki. Dodatkowo istnieją akcesoria takie jak m.in. stalowe płyty, brytfanny, deski do wędzenia, które kładzie się bezpośrednio na ruszcie. Prostokątny kształt umożliwia lepsze wykorzystanie miejsca na ruszcie. Akcesoria można wyciągać i wkładać za pomocą wielofunkcyjnego uchwytu.

Firma Agrimpex Grilluj i Gotuj sp. k. Piotrów. z siedzibą w Jarosławiu na Podkarpaciu jest jedynym importerem oraz oficjalnym dystrybutorem marki Broil King® w Polsce od 2000 roku. Firma podtrzymuje rodzinny charakter prowadzenia biznesu Broil King i gwarantuje obsługę klienta na wysokim poziomi oraz serwis grilli Broil King.

Produkty: