Baseny ogrodowe i akcesoria

Informacje

Nasze sklepy

Nasze sklepy

Dane teleadresowe i godziny otwarcia

Baseny ogrodowe i akcesoria

Oferujemy baseny ogrodowe lidera w ich produkcji – firmy Bestway. Każdy z pewnością natrafi w naszej ofercie na basen ogrodowy, który zaspokoi jego potrzeby. Począwszy od basenów stelażowych, które pozwolą nawet na rozegranie meczu w piłkę wodną, przez baseny rozporowe doskonałe do wodnych zabaw, skończywszy na basenach dmuchanych, dających uciechę naszym najmłodszym pociechom. Komfort i czystość wody zapewnią odpowiednie akcesoria basenowe. Sami oczywiście też zasmakujemy w nich ulgi od letnich upałów. Jako importer Bestway zapraszamy do wyboru basenu, który najlepiej sprawdzi się w Państwa ogrodzie.

Baseny ogrodowe i akcesoria W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

 • baseny stelażowe

  Znajdziesz tutaj basen stelażowy do swojego ogrodu. Wybierz najodpowiedniejszy rozmiar w zależności od ilości i wieku użytkowników basenu. Baseny stelażowe Bestway to gwarancja najwyższej jakości.

 • baseny rozporowe

  Znajdziesz tutaj basen rozporowy do swojego ogrodu. Wygodny i bezpieczny basen dla dzieci lub dla całej rodziny. Wybierz najodpowiedniejszy rozmiar w zależności od ilości i wieku użytkowników basenu. Basen rozporowy Bestway to gwarancja najwyższej jakości.

 • baseny panelowe

  Znajdziesz tutaj basen panelowy całoroczny do swojego ogrodu. Wybierz najodpowiedniejszy rozmiar w zależności od ilości i wieku użytkowników basenu. Basen stelażowy Bestway to gwarancja najwyższej jakości.

 • baseny dmuchane

  Znajdziesz tutaj basen dmuchany do swojego ogrodu. Wybierz najodpowiedniejszy rozmiar w zależności od ilości i wieku użytkowników basenu. Basen dmuchany Bestway to gwarancja najwyższej jakości.

 • jacuzzi i akcesoria
 • akcesoria do basenów

  Nasz ogrodowy basen będzie przynosił radość przez cały sezon, jeśli zadbamy o odpowiednie akcesoria basenowe, dzięki którym jego praca będzie płynna, woda w basenie – czysta a korzystanie z basenu – bezpieczne dla wszystkich. Czystość wody zapewnią współpracujące ze sobą: pompa do basenu oraz filtr do basenu. Aby każdy użytkownik, niezależnie od wieku, mógł bezpiecznie go opuszczać, a potem wracać do zabawy, niezbędna będzie drabinka do basenu, minimalizująca ryzyko poślizgu.

 • chemia basenowa

  DOZOWANIE ŚRODKÓW KROK PO KROKU

   

  Aby skutecznie utrzymywać krystalicznie czystą wodę w basenie użytkownik musi postępować zgodnie z zasadami określonymi przez producentów środków chemicznych.

  Pielęgnację wody dzielimy na 4 kroki:

  1. Regulacja pH
  2. Dezynfekcja
  3. Ochrona przed algami
  4. Koagulacja

   

  Ważne - środki należy dodawać zgodnie z instrukcją producenta - zazwyczaj nie rzadziej niż raz w tygodniu.

  KROK 1 – regulacja pH

  Dobre właściwości i długi okres użytkowania wody w basenie zależą od utrzymania pH wody w prawidłowym zakresie. Należy zwracać szczególną uwagę na właściwy poziom pH podczas silnych upałów, gdyż wtedy pH wody ma tendencje do silnego wzrastania. Podczas opadów atmosferycznych zaś pH będzie spadać. Przy wartości pH 7,0 woda jest neutralna. Wartość pH poniżej 7,0 jest miernikiem reakcji kwaśnych, wartość pH powyżej 7,0 wskazuje na zasadowość. Idealne dla skóry człowieka jest pH wody pomiędzy 7,0 - 7,4.

   

  WAŻNE: Wartość pH mierzy się odpowiednimi testerami lub miernikami. Tylko właściwy poziom pH wody gwarantuje skuteczne działanie środków do pielęgnacji wody w basenach.

  KROK 2 – dezynfekcja

  Środowisko wody basenowej jest idealnym miejscem dla rozwoju różnych mikroorganizmów - bakterii, grzybów czy alg. Nawet mała ilość bakterii i grzybów stanowi zagrożenie dla osób kąpiących się, zaś w przypadku basenu publicznego często jest przyczyną jego zamknięcia. Niezwykła szybkość rozmnażania się mikroorganizmów może powodować mętność wody lub śliskie osady na dnie i ścianach nawet kilka godzin po nalaniu. Dlatego konieczne jest utrzymywanie wody w najwyższej czystości stosując środki dezynfekujące już od momentu pierwszego napełniania.

  Metoda chlorowa:
  Chlor do basenu stosowany do odkażania wody pitnej jest najwłaściwszym środkiem odkażającym, który może być wykorzystany również do dezynfekcji wody w basenach. Konwencjonalna dezynfekcja za pomocą chloru nie tylko likwiduje bakterie, ale również usuwa (na drodze utleniania) niefiltrowalne zanieczyszczenia organiczne. Wymagania stawiane bakteriologicznym właściwościom wody w basenach odpowiadają warunkom stawianym wodzie pitnej, a nawet są jeszcze wyższe.

  Metoda tlenowa:
  Mimo znakomitych właściwości chloru wiele osób narzeka na jego przykrą woń podczas kąpieli lub po prostu na podrażnienie oczu czy wysuszanie skóry. Firma Chloroform oferuje środki do dezynfekcji wody na bazie aktywnego tlenu. Są one równie skuteczne jak chlor i gwarantują równie wysoki poziom higieny wody, przy czym są neutralne dla skóry i włosów człowieka, a woda pozostaje bezwonna. Składają się z dwóch składników: do dezynfekcji oraz do zwalczania glonów. Oba składniki stosowane są jednocześnie, co umożliwia uzyskanie unikalnego i opatentowanego efektu synergicznego, to znaczy, że skutki działania składników nie tylko się podwajają, ale ulegają nawet wzajemnemu wzmocnieniu.

  KROK 3 – ochrona przed algami

  Szczególne miejsce w procesie oczyszczania wody basenowej zajmują glony. Glony (algi) to jedno lub wielokomórkowe rośliny posiadające tę właściwość, że z nieorganicznych związków zawartych w wodzie budują związki organiczne, które to są źródłem zanieczyszczeń. Rozmnażają się bardzo szybko, często w ciągu kilku godzin, i powlekają ściany, schody i dno basenu śliską warstwą. Konieczne jest zatem hamowanie rozrastania się glonów w basenie. Samo chlorowanie jest niewystarczającym zabiegiem, gdyż glony przyzwyczajają się do obecności chloru i nabywają określoną odporność. Niezawodnymi środkami hamującymi rozrost glonów okazały się związki chemiczne: czwartorzędowe związki amonu. Środki występują w postaci mocno stężonej, dzięki czemu stosowanie nawet niewielkich ilości daje pożądany efekt. Dodatkowo ich stosowanie usuwa zmącenia wody (efekt klarowania). Może być stosowany również w metodzie aktywnego tlenu w przypadku silnego zazielenienia wody lub do mycia ścian pokrytych śliskim osadem.

 • materace i akcesoria...

  Niezastąpionym wyposażeniem nad wodą jest materac plażowy, pozwalający na wygodny i przyjemny odpoczynek dzieciom i dorosłym. Lekki, kolorowy, wykonany ze sprawdzonych materiałów – zabierz go ze sobą.

 • akcesoria dla dzieci