Chemochlor T granulat 65 1 kg Zobacz większe

Chemochlor T granulat 65 1 kg

00-0-301

Nowy

Preparat chlorowy w postaci granulatu do szybkiej dezynfekcji wody w niecce basenowej.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

31,00 zł

Płatności zabezpiecza:
Płatności zabezpiecza:

Więcej informacji

Preparat chlorowy w postaci granulatu do szybkiej dezynfekcji wody w niecce basenowej.

Stabilizowany preparat chlorowy z zawartością ok.60% aktywnego chloru, szybko rozpuszczalny bez pozostałości (osadu), dla wszystkich twardości wody, stabilizowany przeciw zbyt szybkiemu ubytkowi chloru pod wpływem ciepła i słońca.

 

Stosowanie:

Przy pierwszym napełnianiu basenu należy użyć ok. 80g/10 m3 wody. Do stałej dezynfekcji co 3-6 dni ok. 35g/10m3, do szokowego chlorowania 70-100g. Uzupełnianie powinno odbywać się wieczorem, po ustawieniu właściwej wartości pH (7,0 do 7,4). Zaleca się by zawartość chloru wolnego w niecce basenowej utrzymywana była na poziomie 0,6 mg/l.

 

Wskazówki:

W publicznych basenach ideałem jest stosowanie 6% - go roztworu za pomocą pompy dozującej. Roztwór można ustabilizować przed zbyt silnym wydobywaniem się gazu poprzez podniesienie jego wartości pH do około 10. Przy użyciu granulatu-T65 w basenach publicznych należy kontrolować zawartość kwasu izocyjanurowego(stabilizatora) w wodzie. Jego zawartość powinna mieścić się w granicach między 30 a 50 mg/l. Jeżeli przekroczy 50 mg/l należy obniżyć jego udział poniżej tej wartości poprzez dodanie świeżej wody.

T-granulat 65 nadaje się w pierwszej kolejności do dezynfekcji gruntu przed położeniem folii oraz przed fugowaniem kitem elastycznym. Stosujemy wówczas 1%-wy roztwór nanosząc go spryskiwaczem.

 

Wskazówki bezpieczeństwa:

Przy wykonywaniu roztworu najpierw wlać wodę do zbiornika, a później wsypywać T-granulat, jednocześnie mieszając.

Produktu nigdy nie mieszać z innymi produktami, również chlorowymi. Proszę stosować się ściśle do uwag i zaleceń na etykiecie i w karcie charakterystyki produktu. Użycie T-granulatu jest godne polecenia, gdyż posługiwanie się nim jest o wiele bardziej bezpieczne niż np. chlorem gazowym lub roztworem wodnym związków chloru. Oprócz tego użycie T-granulatu nie powoduje dużych zmian wartości pH wody.

Produkt i opakowanie usuwać jako odpad niebezpieczny.

Przed użyciem preparatu zapoznaj się z informacjami , znajdującymi się na etykiecie!

Zawiera: sól sodowa kwasu dichloroizocyjanurowego(zawartość aktywnego chloru 56±2%)

 

Atest PZH HK/W/0099/07/2006

Opinie

Napisz opinię

Chemochlor T granulat 65 1 kg

Chemochlor T granulat 65 1 kg

Preparat chlorowy w postaci granulatu do szybkiej dezynfekcji wody w niecce basenowej.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: