Chemochlor szybkie tabletki  1 kg Zobacz większe

Chemochlor szybkie tabletki 1 kg

00-0-201

Nowy

Preparat chlorowy w postaci tabletek do szybkiej dezynfekcji basenów.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

35,00 zł

Płatności zabezpiecza:
Płatności zabezpiecza:

Więcej informacji

Preparat chlorowy w postaci tabletek do szybkiej dezynfekcji basenów.

Stabilizowany preparat chlorowy z ok.60% aktywnego chloru, szybko rozpuszczalny bez pozostałości (osadu), dla wszystkich twardości wody, stabilizowany przeciw zbyt szybkiemu ubytkowi chloru od ciepła i słońca.

 

Stosowanie:

Przy pierwszym napełnianiu basenu należy użyć 4-5 tabletek 20 g na każde 10m3. Do stałej dezynfekcji co 3-6 dni ok. 2-3 tabletki na 10m3, do szokowego chlorowania 4 do 6 tabletek na 10m3. Uzupełniające dozowanie powinno odbywać się wieczorem, po ustawieniu właściwej wartości pH (7,0 do 7,4). Zaleca się by zawartość chloru wolnego w niecce basenowej utrzymywana była na poziomie 0,6 mg/l.

Preparatu Chemochlor T - szybkie tabletki nie wrzucać bezpośrednio do zbiorników basenowych z tworzyw sztucznych, lecz dozować przez skimer lub urządzenie dozujące, aby nie powstały jasne plamy.

 

Wskazówki:

Do ciągłego dozowania w publicznych basenach idealnie jest stosować 6% - go roztwór za pomocą pompy dozującej. Roztwór można ustabilizować przed zbyt silnym wydobywaniem się gazu poprzez podniesienie jego wartości pH do około 10. Przy użyciu Chemochloru T szybkich tabletek w basenach publicznych należy kontrolować zawartość kwasu izocyjanurowego (stabilizatora) w wodzie, a przy wartości powyżej 50 mg/l obniżyć jego zawartość poprzez dodanie świeżej wody.

Preparat nadaje się w pierwszej kolejności do dezynfekcji gruntu przed położeniem folii oraz przed fugowaniem kitem elastycznym. Stosujemy wówczas 1%-wy roztwór nanosząc go spryskiwaczem.

 

Wskazówki bezpieczeństwa:

Przy sporządzaniu roztworu najpierw wlać wodę do zbiornika, a później wrzucić Chemochlor T-szybkie tabletki, jednocześnie mieszając. Produktu nigdy nie mieszać z innymi produktami, również chlorowymi. Proszę stosować się ściśle do uwag i zaleceń, znajdujących się na etykiecie i w karcie charakterystyki produktu. Chemochlor-T szybkie tabletki stosuje się zwykle na basenach prywatnych lub basenach w saunach. Oprócz tego użycie preparatu nie powoduje dużych zmian wartości pH wody.

Produkt i opakowanie usuwać jako odpad niebezpieczny.

Przed użyciem preparatu zapoznaj się z informacjami , znajdującymi się na etykiecie!

Zawiera: kwas trichloroizocyjanurowy (zawartość aktywnego chloru 56±2%)

 

Atest PZH HK/W/0099/07/2006

Opinie

Napisz opinię

Chemochlor szybkie tabletki  1 kg

Chemochlor szybkie tabletki 1 kg

Preparat chlorowy w postaci tabletek do szybkiej dezynfekcji basenów.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: