Siekiera Rozłupująca 1550g

UP9430

Nowy

99,00 zł

99,00 zł za szt.

Płatności zabezpiecza:
Płatności zabezpiecza:

Więcej informacji

Nowoczesna siekiera rozłupująca dla wymagających użytkowników z lekkim trzonkiem. Ostrze rozszerzone w kształcie szerokiego klina. Lekki, pusty w środku trzonek jest doskonale wyważony: środek ciężkości znajduje się blisko ostrza przez co praca jest mniej męcząca niż w tradycyjnych siekierach z trzonkami drewnianymi, metalowymi lub plastikowymi. Ostrze wykonane jest metodą odkuwania ze stali C55, polerowane a następnie wstępnie naostrzone i pokryte szarą warstwą nieprzylegającą. Ostrze posiada specjalne wcięcie u podstawy, które ułatwia rozłupywanie. Specjalna mieszanka tworzywa: nylonu z włóknem szklanym zapewnia wytrzymałość trzonka. Zakończenie trzonka pokryte jest miękka warstwą antypoślizgową (TPR).

Siekiera oferowana jest z plastikową zdejmowaną osłoną. Umożliwia ona łatwe przechowywanie narzędzia dzięki szerokiemu uchwytowi do zawieszenia. Osłona ochrania i zabezpiecza ostrze podczas przechowywania. Zatrzask zabezpieczający ułatwia wkładanie i wyjmowanie siekiery. Zaleca się przesmarowanie ostrza olejem maszynowym przed nałożeniem osłony na czas przechowywania. Na uchwycie siekiery znajduje się nalepka z ostrzeżeniami przydatnymi podczas pracy. Obrazkowa instrukcja użytkowania umieszczona jest na karcie.

Wskazówki bezpieczeństwa: pracować w ubraniu ochronnym (gogle, rękawice, buty z zakrytym noskiem). Uderzać ostrzem w drewno, nigdy trzonkiem. Nie używać do wbijania stalowych klinów. Zachować odstęp od osób postronnych- co najmniej 10m. Nie do użytku przez dzieci. Zakres temperatur pracy: -30stC do +40stC. Nie wspomagać pracy siekiery młotkiem. Przed rozpoczęciem pracy zapoznać się piktogramami i rysunkami obecnymi na karcie informacyjnej i trzonku.

Opis

MATERIAŁ kuta stal węglowa C55 (głowica) / nylon wzmocniony włóknem szklanym (trzonek)
PRZEZNACZENIE rozłupywanie drewna przeznaczonego na opał
DŁUGOŚĆ 71 cm
WAGA 1100 g (głowica)
WYKOŃCZENIE powłoka nie przywierająca (głowica) / powłoka antypoślizgowa (trzonek)

Opinie

Napisz opinię

Siekiera Rozłupująca 1550g

Siekiera Rozłupująca 1550g