Rurka fermentacyjna - 2 szt. Zobacz większe

Rurka fermentacyjna - 2 szt.

405582

Nowy

Ten produkt nie występuje już w magazynie

5,50 zł

5,50 zł za opk.

Płatności zabezpiecza:
Płatności zabezpiecza:

Więcej informacji

Rurki fermentacyjne w komplecie 2 sztuki wykonane zostały ze szkła o średnicy 8,5 mm. Dopasowane są do otworu znajdującego się w korkach gumowych do balonów. Materiały, z których wykonane są rurki posiadają wszelkie zezwolenia do kontaktu z żywnością, atest PZH.

Użytkowanie:
Rurka fermentacyjna wypełniona wodą stosowana jest w procesie fermentacji w celu zabezpieczenia zawartości nastawu przed natlenieniem, a jednocześnie umożliwia regularne wydobywanie się dwutlenku węgla powstającego podczas zachodzącego procesu.

Dzięki przesuwającemu się słupowi wody możemy obserwować zmieniającą się intensywność procesu fermentacji z etapu burzliwego (intensywne bulgotanie) do stacjonarnego. Rzeczą naturalną jest parowanie wody stąd pamiętać należy o uzupełnianiu jej poziomu w rurce. Niedopatrzenie tej czynności spowodować może zbyt intensywne natlenienie się płynu, co za tym idzie utlenienie się powstającego etanolu do kwasu octowego. Ten niekorzystny proces wywołać mogą również muszki owocowe, które dostaną się do naczynia.

UWAGA:
w przypadku ograniczonej możliwości kontroli poziomu wody w rurce, wypełnić możemy ją mniej parującą oleistą cieczą.

Opis

ILOŚĆ 2 szt.
MATERIAŁ szkło
ŚREDNICA 8,5 mm

Opinie

Napisz opinię

Rurka fermentacyjna - 2 szt.

Rurka fermentacyjna - 2 szt.