Kategorie

Najczęściej kupowane

Informacje

Nasze sklepy

znajdziesz tam produkty idealnie
dopasowane do Twoich potrzeb

Grill gazowy czy grill węglowy? Który z nich wybrać?

Grille markowe

Czym różnią się grill gazowy od węglowego?

 

Potrawy z grilla gazowego są bez smaku, a na grillu węglowym nie można przyrządzać bardziej wymagających niż karkówka i kiełbaski potraw. To oczywiście są mity, a ten tekst napisaliśmy po to, żeby się z nimi rozprawić i pomóc wybrać grill odpowiadający Twoim potrzebom.

 

 

Grill węglowy - łatwy transport, niska cena, zaskakujące możliwości!

 

Wydawać by się mogło, że zalety grilla węglowego sprowadzają się do jego niewygórowanej ceny, lekkości i łatwości transportowania, ale to tylko część prawdy.

Rynek grillowy w Polsce wciąż się rozwija i można kupić grill węglowy, który dzięki bogatemu wyposażeniu pozwala przygotowywać naprawdę smaczne potrawy.

Na uwagę zasługują na przykład takie dwa grille: grill węglowy marki Weber i grill węglowy marki Napoleon. Pierwszy umożliwia przyrządzenie nie tylko dobrych steków, ale również uwędzenie w niskiej temperaturze soczystych żeberek. Z kolei drugi, dzięki rusztom żeliwnym WAVE równomiernie rozprowadza ciepło i doskonale obsmaża karkówkę.

 

Amatorzy grillowania na węglu, będą w pełni usatysfakcjonowani decydując się na jeden z grilli węglowych wiodących marek. Pewnym mankamentem jest czyszczenie takiego grilla, ale są do tego specjalne akcesoria, na przykład marki Weber.

 

 grill węglowy

 

Grill gazowy - smak, precyzyjna kontrola nad temperaturą, wszechstronność i wygoda!

 

A zatem jak to jest z tym smakiem i aromatem potraw przyrządzanych na grillu gazowym? O smaku decyduje odparowywanie soków i tłuszczów prosto do grillowanych potraw, a także temperatura i czas grillowania, a nie węgiel.

Każdy, dostępny w naszym sklepie grill gazowy marki Broil King, grill gazowy marki Napoleon, grill gazowy marki Weber wyposażony jest w aromatyzery, które pomagają rozprowadzać równomiernie temperaturę i tworzą unikalny smak podczas odparowywania soków i tłuszczów. Panowanie nad temperaturą w tych grillach jest zdecydowanie bardziej precyzyjne i łatwiejsze niż w węglowych, a odpowiadają za to wysokiej jakości palniki i zawory.

Grille gazowe, dzięki wszechstronnym rozwiązaniom, pozwalają wykazać się grill masterowi i przygotować nie tylko klasyczne żeberka, steki i kiełbaski, ale również pizzę na kamieniu szamotowym, kurczaka z rożna w piekarniku konwekcyjnym, placki na płycie żeliwnej, a nawet pieczywo w piecu chlebowym.

Grill gazowy można spersonalizować do swoich potrzeb oraz gustów kulinarnych gości. Szczególnie godne uwagi pod tym kątem są grill gazowy marki Weber, grill gazowy marki Napoleon, grill gazowy marki Broil King.

Grill gazowy to również wygoda. Uruchamia się go błyskawicznie przekręcając pokrętło odpowiadające za moc palników i naciskając przycisk zapalarki. Grill gazowy zawsze się zapali i nie wygaśnie pod wpływem wiatru czy deszczu, jak grille węglowe.

 

Grill gazowy o wiele łatwiej utrzymać w czystości niż węglowy, a służą do tego liczne markowe akcesoria. Poza środkami do czyszczenia w naszym sklepie można zaopatrzyć się w takie przydatne do grillowania rzeczy jak boczny palnik na podczerwień Broil King, ceramiczny kamień do grillowania Weber, kosz grillowy do rożna Napoleon i wiele innych.

 

 grill gazowy

 

 

Oczywiście, jeśli trudno Ci się zdecydować na jeden rodzaj grilla możesz zaopatrzyć się zarówno w grill gazowy jak i grill węglowy i korzystać z obu w zależności od sytuacji i pogody.

 

Zapraszamy do naszych salonów, jeśli chcielibyście posłuchać cennych rad, obejrzeć interesujące modele grilli i wybrać dla siebie najlepszy z nich. Zapraszamy również na pokazy grillowania - o wszystkich dowiecie się na naszym Facebooku i Instagramie. Śledźcie nas na bieżąco!

 

Facebook