Nawadnianie ogrodów

Informacje

Nasze sklepy

Nasze sklepy

Dane teleadresowe i godziny otwarcia

Nawadnianie ogrodów

Rośliny dla prawidłowego wzrostu potrzebują odpowiedniej gleby, słońca i wody. Szczególnie latem, w upalne, bezdeszczowe dni powinniśmy roślinom dostarczyć odpowiednią ilość wody. Ważne jest też, aby rośliny właściwie podlewać i zraszać.

Wbrew przyjętym przyzwyczajeniom roślin nie powinno się podlewać na noc. Zapewnia to oczywiście dłuższe utrzymanie wilgotności, jednak ma zdecydowany wpływ na spowolnienie wegetacji na skutek wychłodzenia. Dlatego rośliny winniśmy podlewać gdy temperatura powietrza jest jeszcze wystarczająco wysoka. W pełnym słońcu podlewamy wyłącznie rośliny u ich podstaw nie zraszając części zielonych. Jeśli do podlewania działki czy trawnika wykorzystujemy zraszacze, możemy ich używać w słoneczne dni. Rozpylona na drobne kropelki woda, zanim opadnie, ogrzeje się do odpowiedniej temperatury nie uszkadzając roślin.

Pamiętajmy także, aby z podlewaniem nie przesadzić. Jeśli nawozimy działkę czy trawnik – naturalnie bądź sztucznie – przy zbyt intensywnym podlewaniu woda spłucze nawóz w głębsze partie ziemi, pozbawiając tym samym rośliny składników odżywczych.

Bez względu na to, czy podlewamy ręcznie czy automatycznie, zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych produktów do nawadniania.

Nawadnianie ogrodów Jest 503 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 200 z 503 elementów
Pokazuje 1 - 200 z 503 elementów