Kategorie

Najczęściej kupowane

Informacje

Top 5 - czyli najlepsze grille gazowe 2022 według Jurka Sobieniaka

Grille markowe

Kiedy już jesteś przekonany do zakupu grilla gazowego, pozostaje zdecydować się na konkretną markę i model. Poprosiliśmy o rekomendację zaprzyjaźnionego z nami wirtuoza grillowania, Jurka Sobieniaka i oto co miał nam w tej sprawie do powiedzenia:

 

„W ostatnim czasie miałem przyjemność zapoznać się bliżej poprzez grillowanie z prawie wszystkimi markami i modelami grilli oferowanymi przez nasz sklep. Wszystko dzięki temu że tworzymy dla Was „Lepszą Stronę Grillowania”, która będzie uczyć, informować, przedstawiać przepisy jak i tworzyć z Was Grillmasterów – szczegóły już niebawem na naszej stronie. Teraz z cała odpowiedzialnością mogę stwierdzić, iż moje TOP 5 przedstawia się następująco. Może Wam się przyda w wyborze upragnionego grilla"

 

1. Grill gazowy Broil King Baron 490 - najlepszy z najlepszych

 

"Król izolacji i temperatury. Cały system PGT to nie pusty skrót tylko rzetelna robota konstruktorska, chociaż brak palnika do stirlingu powoduje, że nr 2 jest godnym konkurentem."

 

Ranking Jurka otwiera grill gazowy Broil King Baron 490. Wyposażony w system PGT grill pozwala przygotować idealnie soczyste i aromatyczne potrawy. Za ich najwyższą jakość odpowiadają cztery palniki Dual-Tube równomiernie rozprowadzające gaz oraz aromatyzery Flav-R-Wave, które dbają o wybitne walory smakowe. Grill gazowy Broil King Baron 490 ma rożen obrotowy z osobnym palnikiem, na którym upieczesz w całości kurczaka a nawet indyka. Kuchenka boczna pozwala na jednoczesne przyrządzenie zup i sosów. Zawory Linear-Flow i pokrętła 180° Sensi-Touch™ dbają o perfekcyjną kontrolę temperatury.

 

Broil King Baron 490

 

2. NAPOLEON grill gazowy ROGUE SE 525 RSIB - godny konkurent Barona

 

” Boczny palnik na podczerwień za dobre pieniądze oraz moc 26,1kw to prawdziwy łobuz wśród grilli w tej kategorii."

 

W grillu gazowym Napoleon ROGUE SE 525 RSIB na szczególną uwagę zasługuje palnik SIZZLE ZONE na podczerwień, na którym przygotujesz steka w jakości restauracyjnej. Grill ma powlekane porcelaną ruszty żeliwne WAVE™, które pozostawiają legendarny układ śladów w kształcie fali po pieczeniu. Termometr ACCU-PROBE™ dokładnie mierzy temperaturę i zapewnia optymalną jej kontrolę podczas całego procesu grillowania. NAPOLEON grill gazowy ROGUE SE 525 RSIB niezawodnie uruchomisz natychmiastowym zapłonem JETFIRE™. Moc grilla to aż 26,1kW.

 

ROGUE SE 525 RSIB

 

 

3. Grill gazowy Weber Genesis E-325S - po prostu mistrz!

 

"Kontrola temperatury poprzez system Connect i dodatkowy palnik Sear Zone oraz powierzchnia Webber Crafted, no i w końcu butla 11 kg zmieści się tam gdzie jej miejsce. :)"

 

Grill gazowy Weber Genesis E-325S ma rozwiązania, które Jurka po prostu zachwycają. Grill wyposażony jest w dodatkowy palnik Sear Zone, który umożliwia pieczenie steków w wysokiej temperaturze. Kolejnym atutem grilla gazowego Weber Genesis E-325S jest ruszt z systemem Weber CRAFTED. Wymienne wkłady pozwalają ponieść się wyobraźni i przygotować na tym grillu niemal wszystko. Inteligentny termometr Weber CONNECT gwarantuje, że każda potrawa będzie wypieczona w takim stopniu, jak lubisz.

 

 

Weber Genesis E-325S

 

4. CAMPINGAZ Grill gazowy Onyx S Seria 4 - piękna forma, supermoc

 

"Piękna forma i biżuteria ogrodu niczym onyx, a do tego super moc i fajne dodatki, a rozwiązanie z półką wodną naprawdę ułatwia utrzymanie czystości."

 

CAMPINGAZ Grill gazowy Onyx S Seria 4 urzekł Jurka swoją piękną formą, w której kryje się super moc i mnóstwo fajnych dodatków. Palniki Blue Flame firmy Campingaz® szybciej nagrzewają grill, równomiernie rozprowadzają temperaturę na całym ruszcie zapobiegając przypalaniu  się tłuszczu. Akcesoria Campingaz® Culinary Modulars pozwalają na nieograniczone eksperymentowanie z przygotowywaniem potraw. Technologia Campingaz Insta Clean® Aqua sprawia, że czyszczenie grilla jest niewiarygodnie proste: wysuwasz tacę znajdującą się pod palnikami i napełniasz ją niewielką ilością wody. Tłuszcze wytapiające się z potraw będą ściekać bezpośrednio na nią. Genialne rozwiązanie!

 

Campingaz Onyx S Seria 4

 

5. Grill gazowy Broil King Royal 320 i grill gazowy Weber Spirit EPX-315S GBS - ex equo, bo w klasie premium oba są równie dobre

 

"Dwa grille z klasy premium za rozsądne pieniądze ex aequo na miejscu 5."

 

Zarówno grill gazowy Broil King Royal 320 jak i grill gazowy Weber Spirit EPX-315S GBS są bardzo proste w obsłudze. Mają wszystko, co niezbędne do przygotowania smacznych potraw i nie wymagają wkładania w ten proces dużego wysiłku. Najwyższej jakości żeliwne ruszty do pieczenia, pokrywy i piekarniki doskonale utrzymujące temperaturę i aromatyzery równomiernie rozprowadzające ciepło, to sprawdzony przepis na soczyste i pełne aromatu dania prosto z rusztu.

 

Broil King Royal 320    Weber Spirit EPX-315S GBS

 

Mamy nadzieję, że ranking grilli gazowych według  Jurka Sobieniaka pomoże Wam w dokonaniu wyboru. My możemy Wam tylko podpowiedzieć: Jurkowi warto zaufać, bo na grillach zna się jak mało kto! ;)